SOFUOGLU

NEWS

Confitarma Italian Young Shipowners Association held an acquaintance cocktail with the Turkish Shipowners Association

At the cocktail held at The Bank Hotel on Tuesday, May 10, 2023, the Young Shipowners Group of the Italian Shipowners Association CONFITARMA and the Turkish Shipowners Association discussed their ideas on current issues related to the maritime industry during the cocktail; They exchanged views.

Kokteyl açılış konuşmasında Türk Armatörler Birliğini temsilen bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mesut Cesur “İtalya’nın Türk limanlarından yapılan ihracaatta birinci sırada yer aldığını ve bu anlamda deniz taşımacılığı konusunda Akdeniz çanağı içinde önemli düzeyde bir deniz taşımacılığı faaliyetinin gerçekleştirildiğini, bu nedenle sıkı bir iş birliği içinde olmamızın her iki taraf açısından faydalı olacağını” belirtmiştir. Konuşmasında devamen aynı CONFITARMA’da olduğu gibi bu sene içinde kendilerinden esinlenerek bizim de Genç Armatörler Grubumuzu kuracağımızı açıklayan Sayın Mesut Cesur, konuşmalarını iyi dileklerini sunarak bitirmişlerdir.

Mesut Cesur Beyin ardından konuşma yapan Genç Armatörler Grubu Başkanı Salvatore D’amico ilişkilerimizi daha da geliştirerek özellikle uluslararası alanda tek ses olmamız gerektiğini ve bu sayede bir sinerji yaratılmasının çok önemli olduğunu ifade etmişlerdi.

Etkinliğe grubun üyelerinden 17 İtalyan katılım sağlamış olup, Türk Armatörler Birliği de 11 kişi ile bu daveti kabul etmişlerdir.

Türk Armatörler Birliği’ni ziyarete gelen İtalyan Armatörlerimize teşekkür ederiz.